Bizden Haberler

Responsive Web Tasarım

Son yıllarda internet platformları masa üstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet, akıllı telefon gibi birçok farklı ekran çözünürlüğünde görüntülenir oldu. Bu yüzden artık birçok firma tüm ekran çözünürlüklerine uyumlu responsive web tasarımları tercih etmeye başladı. Web Tasarım firmaları'da bu yeniliği hızlıca benimseyerek müşterilerine sunmaya başladı.Duyarlı olmayan siteler örneğin bir akıllı telefon ekranında yazıları okunmayacak ölçekte küçük görünürken, duyarlı web tasarımlar ise belli bir sütun ve satır düzeninde ekrana tam olarak oturur böylelikle resimleri yazılar ve butonlar net biçimde görüntülenir.
 

Responsive Web Tasarım Önemli

Responsive Web Siteleri eğer doğru biçimde yapılırsa, Google arama motoru tarafından da sevilmekte ve iyi biçimde listelenmektedir.  Son zamanlarda mobil platformlardan gelen ziyaretçi oranı %25 yükseldi. Yani ortalama olarak her 100 site ziyaretçinizin 25'i mobilden gelmekte. Bu yüzden bu ekran çözünürlüklerine duyarlı web siteler kullanmanız önemli.

Responsive siteler tasarım açısından da temiz, sade ve net bir yaklaşımdadır. Yani eski stil sitelerdeki gibi gölge, imaj, yerleşim karmaşası tarihe karıştı yerine ise geniş aralıklı, ferah ve orantılı bir anlayış geldi.

Teknoloji ile birlikte web teknikleri de değişmekte ve değişime ayak uydurumayanlar maalesef geride kalmaktadır. Bu yüzden responsive bir tasarıma geçiş yapmanızı tavsiye ederiz. Line teknoloji olarak bu alanda da hizmet vermekteyiz.